Visita del senador Jean Sol a l'Hospital de Cerdanya

La finalitat de la visita del senador va ser la de conèixer de primera mà la realitat operativa i els serveis que ofereix el nostre centre que celebra enguany el seu desè aniversari.

El passat divendres, 22 de març, l'Hospital de Cerdanya va  rebre la visita del senador Jean Sol, representant del departament dels Pirineus Orientals que va ser escollit al Senat francès el 24 de setembre de 2017 i és una figura destacada en la política nord-catalana.

La finalitat de la visita del senador va ser la de conèixer de primera mà la realitat operativa i els serveis que ofereix el nostre centre que celebra enguany el seu desè aniversari.

Durant la seva estada, el senador Sol va demostrar un profund coneixement sobre les iniciatives i els objectius de l'AECT Hospital de Cerdanya, així com una gran sensibilitat cap als valors i els beneficis d'aquest projecte transfronterer únic.

La direcció general de l'Hospital de Cerdanya van expressar el seu agraïment al senador Jean Sol per la seva visita i pel suport continu que mostra cap a la nostra institució i la salut transfronterera.

Aquestes visites institucionals  no només reforcen els llaços entre les nostres comunitats, sinó que també reafirmen el compromís compartit cap a l'excel·lència en l'atenció sanitària i la cooperació internacional.

Compartir aquesta notícia